Masz pytania? +48 453 691 850
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8.00 - 16.00

European Rover Challenge w Kielcach

Data
2023-09-15 - 2023-09-17
Godzina
09:00 - 18:00
Lokalizacja
Politechnika Świętokrzyska

European Rover Challenge to największe w Europie międzynarodowe wydarzenie kosmiczne łączące zawody łazików marsjańskich z pokazami naukowo-technologicznymi.

Kierując się hasłem „inspirujemy nowe pokolenie” od 2014 przybliżamy szerokiej publiczności kosmos i uświadamiamy rosnącą rolę nowoczesnych technologii w naszym życiu. ERC to także miejsce spotkań przedstawicieli europejskiego świata nauki i biznesu zainteresowanych wykorzystywaniem technologii kosmicznych i robotycznych.

Wśród gości specjalnych poprzednich edycji ERC spotkać można było m.in. Steve’a Jurczyka – byłego wiceszefa NASA, Roberta Cabanę – wiceszefa NASA, Roberta Zubrina – założyciela The Mars Society, Harrisona Schmitta – astronautę NASA i członka legendarnej misji Apollo 17, czy Tima Peake’a – astronautę Europejskiej Agencji Kosmicznej, który podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebiegł maraton londyński.

Program

Główną częścią projektu są międzynarodowe zawody robotyczne, podczas których drużyny akademickie z całego świata prezentują swoje projekty robotów mobilnych, rywalizując w konkurencjach opartych na prawdziwych misjach ESA i NASA. Zawody odbywają się na największym na świecie sztucznym torze marsjańskim, odwzorowującym powierzchnię Czerwonej Planety. Od 2021 roku zawody przeprowadzane są w dwóch formułach: ON-SITE (stacjonarnej), w której udział biorą roboty skonstruowane przez drużyny oraz REMOTE (zdalnej), w której zawodnicy z kilku kontynentów zdalnie sterują robotem poruszającym się fizycznie po torze zlokalizowanym w Polsce. 

Strefę Inspiracji, a od 2020 roku także warsztaty i inne formy rozrywki online, przygotowujemy z myślą o dziesiątkach tysięcy entuzjastów kosmosu, nauki i nowych technologii, których co roku przyciąga ERC. Jedną z grup najliczniej odwiedzających nasze wydarzenie są rodzice z dziećmi, dlatego program atrakcji układamy tak, by obejmował warsztaty, interaktywne pokazy, wykłady oraz prelekcje popularnonaukowe dostosowane do odbiorców w każdym wieku. 

  • Organizator: Politechnika Świętokrzyska

Zadanie publiczne pn. „Delegacja wbrew regułom – cykl działań mających na celu wzmocnienie instytucjonalne i promocyjne turystyki MICE w Województwie Świętokrzyskim”
dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0057/2275/UDOT/DT/BP z dnia 9 czerwca 2023 r.
LOT I Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich

Godziny otwarcia

Pon – Pt: 8.00 – 16.00

Obserwuj nas:

Świętokrzyskie Convention Bureau © 2023 | made with by fajne studio kreatywne