Have any questions? +48 453 691 850

How to get there: By plane

Lotnisko Warszawa-Radom (RDO)

Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku (RDO) to najnowsze, a zarazem najnowocześniejsze lotnisko w Polsce. Położone jest 3 km od centrum Radomia. Stworzyliśmy je, wykorzystując najlepsze praktyki w transporcie lotniczym, z myślą o wyjazdach rodzinnych i indywidualnych.

Dzięki dobrze zaprojektowanej przestrzeni, skróciliśmy czas potrzebny na odprawę, a wygodny układ budynku pozwala na przejście z terminalu wprost do samolotu. Podczas oczekiwana na lot warto skorzystać ze strefy edukacyjno-rozrywkowej oraz sklepów wolnocłowych i restauracji.

Podstawowe informacje

Lotnisko Warszawa-Radom może obsłużyć do 3 milionów pasażerów rocznie, a po ewentualnej rozbudowie nawet 6 milionów. Pas startowy ma długość 2500 metrów, co oznacza, że port jest gotowy na przyjęcie najbardziej popularnych i najczęściej używanych typów samolotów (m. in. Airbus A320 i Boeing 737). Otaczająca terminal płyta postojowa pomieści równocześnie nawet do 11 statków powietrznych.

Bezpieczeństwo operacji lotniczych w warunkach ograniczonej widoczności zapewnia ILS, zsynchronizowany z systemem świateł podejścia ALPA-ATA. Zimą lotnisko wykorzystywać będzie specjalną płytę odlodzeniową, zapewniającą odpowiednie przygotowanie maszyny do startu.

powierzchni terminala
0 tyś. mkw
stanowisk odprawy (check-in)
0
bramek wylotowych
0
linie kontroli bezpieczeństwa
0
Na lotnisko pasażerowie mogą przyjechać własnym samochodem, bowiem Port Lotniczy Warszawa – Radom udostępnia podróżnym 700 miejsc parkingowych. W promieniu 2 godzin od lotniska mieszka ponad 8 milionów osób!

Zasięg lotniska

Wśród kierunków, które obsługiwane są przez lotnisko Warszawa-Radom znajdują się europejskie miasta takie jak:

  • Rzym,
  • Paryż,
  • Preweza,
  • Tirana,
  • Warna.

Siatka połączeń stale się powiększa, a oprócz rejsów regularnych, w ofercie lotniska znajduje się także wiele połączeń czarterowych.

Zawsze aktualną mapę połączeń znajdziesz na: https://www.lotniskowarszawa-radom.pl/loty/mapa-polaczen

Zadanie publiczne pn. “Delegacja wbrew regułom – cykl działań mających na celu wzmocnienie instytucjonalne i promocyjne turystyki MICE w Województwie Świętokrzyskim”
dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0057/2275/UDOT/DT/BP z dnia 9 czerwca 2023 r.
LOT I Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich

Opening hours:

Mon – Fr: 8.00AM – 4.00PM

Follow us:

Świętokrzyskie Convention Bureau © 2023 | made with by fajne studio kreatywne